Kurz Montessori aneb naše malá premiéra

Během jara proběhl cyklus čtyř sobotních setkání nad problematikou Montessori pedagogiky. Já i mé troufám si říct kamarádky-učitelky, jsme lektorovaly poprvé a tak to pro nás byla o to zajímavější zkušenost.

Tři setkání proběhla v naší mateřské školce Sluníčko na Vinohradech. První se neslo v duchu rozhovorů nad výchovnými principy a přístupy v Montessori prostředí. Což přeloženo znamená, že jsme rozmýšlely, jak sobě i dětem pomoci, když se jim něco nechce nebo mají třeba vztek. Také jsme trochu malovali a povídali si o sobě navzájem. Bylo to moc fajn. Tuto část lektoroval můj kolega Bc.Petr Šádek a já. Při druhém setkání už nastala konkrétní práce s pomůckami z praktického života a smyslové výchovy. Rodiče si mohli v klidu vše vyzkoušet a užít si vnitřního klidu, který sálá z Milany Havlíkové a Moniky Balášové. Třetí část proběhla na Základní škole Gajdošova. Tam mohli rodiče vidět jak základ, který děti dostanou ve školce se dále velmi smysluplně rozvíjí . Mgr.Dagmar Bulová je seznámila s problematikou českého jazyka a Mgr.Lenka Poulová z matematiky. Mohli si vyzkoušet práci s pomůckami a podívat se jaké další mají děti k dispozici v Montessori třídě na prvním stupni základní školy. Dále se dozvěděli jak mají být děti připraveny na vstup do školy. Čtvrté a poslední setkání bylo zaměřeno na kosmickou výchovu a projekty, které děláme v rámci školního roku. Nechyběla zde ani společná výtvarná práce. Protože projekty a elipsy jsou mojí láskou a moje kolegyně Lucie Šebelová je na ně výborná, tak jsme tentokrát lektorovaly spolu. Byl to pro nás krásný a obohacující zážitek a pokud rodiče nelhali tak i pro ně.

Proto Vás všechny zveme na náš podzimní semiminář Montessori pedagogiky, který bude začínat koncem října 2009. Kurz je akreditován Ministerstvem Školství.

Autor: Čas vydání: 21:29 16.02.2011

Konference Montessori

Mateřská škola a základní škola Sluníčko - Montessori, s.r.o. 
(pobočka Brno, Bzenecká 4226/23) - ekatalog.czMateřské školy - ekatalog.cz