Jarní kurz Montessori pedagogiky

V sobotu 10.dubna 2010 proběhl čtvrtý závěrečný seminář Montessori pedagogiky. Tentokrát na kurzu byly i čtyři paní učitelky z Mateřských školek, což nás velmi potěšilo. Ty ocenily nejenom náš kurz, ale také rodiče a zájemce o Montessori pedagogiku s kterými se zde sešly. Zpětná vazba o průběhu kurzu nás povzbudila do další práce.

Účastníci našeho kurzu na prvním semináři ocenili možnost zkusit jiné výchovné přístupy a také pana učitele Petra Šádka jakožto mužského zástupce pedagogů MŠ Sluníčko. Na druhém semináři měli možnost nasát klidnou a harmonickou atmosféru třídy Milany Havlíkové a Moniky Balášové. Měli možnost si vyzkoušet práci s pomůckami do praktického života a smyslové výchovy. Stěžovali si pouze na nedostatek času si všechno dokonale zažít. Třetí částí, která probíhala v Základní škole Gajdošova, byli také nadšení. Měli možnost spolupracovat s dětmi a nechat se jimi poučit jak se které pomůcky do matematiky používají. Díky patří paní učitelce Dagmar Bulové za vyčerpávající přehled pomůcek do českého jazyka a paní učitelce Lence Poulové za matematiku. Náhled, jak děti pokračují na prvním stupni školy je nadchla. Pochopili jak důležitý je základ, kterým je mateřská škola. Čtvrtá část se také doufám povedla. Dvě části byly zaměřeny na přehled pomůcek do kosmické výchovy. Prostřední část, kterou vedla moje kolegyně Lucie Šebelová byla zážitková, účastníci semináře ocenili jak příjemná tato část byla. Protože právě prožitek je stěžejní pro naši schopnost zapamatovat si a stejně tak je i zásadní pro Montessori pedagogiku.

Byly jsme vyzvány, abychom udělali speciální seminář pro tatínky. Je to rozhodně inspirativní nápad. Další kurz Montessori pedagogiky plánujeme na přelomu října a listopadu 2010. A budeme moc rádi pokud se setkáme právě s Vámi.

Ještě jednou děkuji všem lektorům, rodičům i pedagogům. Děkuji za možnost setkat se s Vámi.

Autor: Čas vydání: 21:16 16.02.2011

Konference Montessori

Mateřská škola a základní škola Sluníčko - Montessori, s.r.o. 
(pobočka Brno, Bzenecká 4226/23) - ekatalog.czMateřské školy - ekatalog.cz