Jak bylo na školce v přírodě v Nesměři

Složení naší výpravy: 15 dětí z I. a II. české třídy, paní učitelky.
(fotogalerie)

Školka v přírodě byla motivována jako: "Tajamství hradu Templštýn"

Pondělí 2.5.2011

Cesta do Nesměře byla příjemná a rychle nám utekla. Po ubytování a obědě nás čekala zpráva od Fridricha z Templštýna, kde se zmiňovala, že děti svou bystrostí, dovedností a odvahou získají 4 klíče, z nichž jeden z nich bude pasovat k truhličce s pokladem. Hradní cesta s osmi úkoly pro statečné poutníky nás dovedla k prvnímu klíči. Po večeři jsme se sešli v učebně, kterou jsme měli k dispozici. Tam si děti ozdobyly slohy na obrázky, nalepily si puzzle hradu, které získaly na cestě. Dostaly také klíčenky a obrázek prvního klíče. Po potřebné hygieně, děti zalehly do svých postýlek, přečetli jsme si pohlednice s pozdravy od nejbližších a nechali si zdát ty nejkrásnější sny.

Úterý 3.5.2011

Druhý den se nám zhoršilo počasí. Tak jsme se všichni pořádně oblékli a po dobré snídani vyrazili do blízkého lesa. Hledali jsme obrázky různých domácích mazlíčků a k nim jejich mláďata. Dále děti hledaly kamarády, kteří měli stejné zvířátko, a předvedly ho ostatním. Déšť nás zahnal do ubytovny, ale náladu nám to nezkazilo. Zazpívali jsme si "Na Okoř je cesta" a navlékli si krásné náhrdelníky, jak jinak s klíčem uprostřed.
Po obědě a zaslouženém odpočinku jsme hledali dvanáct obrázků, které bylo potřeba překreslit a také najít další klíč, který byl záludně schován v táboře u chatek. Když nás zima znovu zahnala do ubytovny začala naše Hradní olympiáda.

Středa 4.5.2011

Třetí den nás čekala hra s přiřazováním písmen, abychom získali zprávu: "Klíč je u Hájenky".
Je nasnadě, kam jsme vyrazili po obědě. Hájenku i klíč jsme úspěšně našli, a k tomu jsme si nazdobili přírodninami paletku. Posvačili jsme u cesty na kládách - v přírodě chutná nejlépe. Zvládli jsme také další disciplíny naší "Hradní olympiády". Po večeři nás ještě čekalo vymalování klíče a dalších obrázků.

Čtvrtek 5.5.2011

Hned po snídani se nám podařilo najít čtvrtý klíč. „Hurá jde se pro poklad". Cesta byla pořádně do kopce, ale nakonec jsme ho zdárně zdolali a našli zbytky staré hradní zdi. Na tomto místě jsme našli záludně ukrytou bedničku s pokladem. Po dobrém obědě nás čekala příprava na „Hradní bál". Kostýmy byly nápadité a stylové. Hradní bál proběhl v učebně, neboť počasí bylo proměnlivé, ale přesto se podařil. Mezi tancem se nám podařilo dokončit naší Hradní olympiádu. Po Hradním bále se počasí umoudřilo a my se mohli přesunout na louku do tábora. Tam nás čekalo slavnostní předávání medailí za olympiádu a závěrečné předání diplomů. Po večeři jsme ještě stihli nazdobit trička foukacími fixami na textil, které děti dostaly jako dárek.

Pátek 6.5.2011

V pátek jsme zabalili všechny věci a počkali na sluncem zalité louce na autobus. Tentokrát byl pořádně velký a tak byli všichni spokojení. Cesta po dálnici nás přivedla zpět do Brna a civilizace.

Bylo to s Vámi fajn

 

 

Autor: Čas vydání: 12:41 02.07.2011

Konference Montessori

Mateřská škola a základní škola Sluníčko - Montessori, s.r.o. 
(pobočka Brno, Bzenecká 4226/23) - ekatalog.czMateřské školy - ekatalog.cz