Cestování po kontinentech z tepla II. Třídy

V průběhu měsíce února a března 2011 jsme se s dětmi vrhli do víru cestování mimo sezonu. Děti se zábavnou, zážitkovou formou dozvídají o světě kolem. V ranních hodinách a na elipse, jsme se z naší republiky kosmickou rychlostí přemístili dál do Evropy.

Po Itálii nás provedl Matteo, po Slovensku Klárka. Davídek nám ve spolupráci s rodinou přiblížil indickou kulturu. Jóga nás neminula stejně jako místní cukrovinky a motání sárí a ozdobení čela tzv. „bindi" Vyrobili jsme si indiánské čelenky, nazdobili čínské jídelní hůlky. I nám z Evropy padly čínské klobouky jako ulité... Při hře s padákem jsme si představili mongolskou jurtu. „Psí spřežení nám připomnělo, jak se žije v Grónsku." Díky dramatizaci jsme se ocitli na divokém západě Indiány a bělochy. Do jižní Ameriky nás nalákala vůně popcornu a španělský pozdrav. Provázela nás hudba, jazyk, jídlo, zvířata a fotografie typické pro dané země. 

Do konce března „procestujeme" ještě Afriku a Austrálii. V závěru projektu si děti dokončí knihy kontinentů a díky zázemí rodičů se můžeme těšit na etno koncert.

 

Japonsko a pokus o Fudži

Japonsko a pokus o sopku Fudži

2.

Hurá do Číny, držte si klobouky!

3

Mongolsko- hrajeme si s padákem na jurtu (nahoře)

4

Pravé indické sárí nemáme v rukou každý den...

5

Julinka si zdobí japonské jídelní hůlky...

 

 

Autor: Čas vydání: 23:56 12.05.2011

Konference Montessori

Mateřská škola a základní škola Sluníčko - Montessori, s.r.o. 
(pobočka Brno, Bzenecká 4226/23) - ekatalog.czMateřské školy - ekatalog.cz